Image Hosted by Meloodi.com Image Hosted by Persian.com
اخبار-مقاله-موزیک و.....
  
 ای دوست تا که هستم ندانی کیستم یک وقتی سراغم آیی که من نیستم
 
آرشیو
 
پنج‌شنبه 18 اسفند‌ماه سال 1384
آیا دعواهای زناشویی می تواند به ناراحتی قلبی منجر شود؟

 

 

این تحقیقات توسط متخصصین دانشگاه یوتا در آمریکا برروی ۱۵۰ زوجی انجام شده است که در آن سن زن یا شوهر بیش از ۶۰ سال بود. هیچیک از زوج ها سابقه ناراحتی قلبی نداشتند.

از زوج ها خواسته شده بود که موضوعی مانند پول، خانواده همسر، فرزندان و سایر مسائلی از این قبیل را که موجب اختلافات زناشویی می شود انتخاب کنند. در حالی که آنها سرگرم جر و بحث در این باره بودند، دانشجویان رشته روانشناسی سرگرم تماشای فیلم ویدیوئی این مشاجره بودند.


 


 

کلماتی که در این جرو بحث ها از آن استفاده می شد، به چندین طبقه از جمله دوستانه، خصومت آمیز، تسلیم آمیز و تحکم آمیزتقسیم شده بود.

در تجزیه و تحلیل نتایج معلوم شد دلیل ناراحتی قلبی در زن ها و شوهرها متفاوت بوده و در حالی که در زن ها تصلب شریان ناشی از بحث های تند و نشان دادن خصومت از جانب هر یک از زن یا شوهر بود در مورد مردها ناراحتی قلبی هنگامی پیش می آمد که مرد یا زن در جرو بحث، خود را کنترل کرده و تسلیم پذیری نشان داده اند.

به برخی از زوج ها که بیشتراز بقیه نسبت به یکدیگر خصومت نشان داده بودند توصیه شد به مشاوران خانوادگی مراجعه کنند.

پرفسور تیم اسمیت که سرپرستی تحقیقات مورد بحث را به عهده داشته می گوید اختلاف، یکی از واقعیت های اجتناب ناپذیر زندگی زناشویی است ولی مرحله ای می رسد که شخص باید به حفظ زندگی خانوادگی اش توجه نشان دهد.

بنیاد قلب بریتانیا، از این تحقیقات استقبال کرده است. بلیندا لیندن، رئیس بخش اطلاعات پزشکی این بنیاد می گوید:" اکنون شواهد قاطعی بدست آمده که نشان می دهد حالاتی مانند افسردگی، خشم ، خصومت و مناقشه با افزایش خطر بیماری قلبی ارتباط دارد."

بلیندا لیندن، می افزاید:" ما هم اکنون می دانیم که فشارهایی مانند خشم یا خصومت می تواند باعث ترشح یک ماده شیمیایی بخصوصی در بدن شود که ممکن است خطر بیماری های قلبی را افزایش دهد، ولی در مورد نحوه تاثیر این کار در قلب یا گردش خون، باید تحقیقات بیشتری صورت گیرد."
__________________
+ نوشته شده در  Wed 8 Mar 2006ساعت 11:25  توسط ملودی |  نظر بدهید
 

محمد علی زارع زاده معاون سیاسی سپاه منطقه یزد در نشست اعضای بسیج مهندسین یزد، گفت:« عطا الله مهاجرانی وزیر ارشاد دولت اصلاحات، محمود احمدی نژاد را با جرج بوش و شارون یکی دانسته و گفته این ها همه از یک قماش هستند.البته ما از آدم دین فروشی چون مهاجرانی که الان فراری است انتظاری بیش از این را نداریم. امثال مهاجرانی، دست پروده های همین آقای خاتمی بودند. متاسفانه در این چند ساله حکومت دولت اصلاحات بر کشور، آنها خیلی از ارزش ها را از جوانان دور کردند.» ...

وی اضافه کرد: همچنین 7 نفر از کارکنان سابق دفتر ویژه ریاست جمهوری به جرم جاسوسی علیه نظام دستگیر و بازداشت شده اند. وی در بخش دیگری اظهار داشت:« اصلاح طلبان که در انتخابات شوراها، مجلس و ریاست جمهوری شکست سختی را متحمل شده اند. برای انتخابات خبرگان چند راهکار را آماده کرده اند. راهکار اول آنها سازماندهی خانم ها برای نامزدی در انتخابات است به طوری که آنها چون می دانند خانم ها را شورای نگهبان رد صلاحیت می کند از طریق این سوژه و بازی می خواهند رای زنان را بدست بیاورند.»
وی راهکار دوم اصلاح طلبان را در این نکته دانست که اصلاح طلبان با یک پیشنهاد محرمانه به سازمان ملل گفته اند سازمان ملل درایران انتخاباتی مثل افغانستان و عراق برگزار کند. زارع زاده گفت:« راهکار بعدی آنها این است که افرادی را نامزد کنند که شورای نگهبان حتما آنها را رد صلاحیت می کند تا از این طریق مظلوم نمایی کنند. معاون سیاسی سپاه یزد در پایان گفت:« راهکار آخر آنها این است که معیار انتخابات خبرگان باید تغییر یابد و مرجع تایید صلاحیت کاندیداها هم عوض شود.» البته وی درباره انچه بر زبان رانده هیچ سند ومدرکی ارائه نکرده است

+ نوشته شده در  Wed 8 Mar 2006ساعت 11:23  توسط ملودی |  نظر بدهید
 

اگر میخواهید مردی نمونه باشید باید بدانید که:
1
- زنان باید درک شوند.نیازها و عواطف و حضور او را درک کنید.شما باید شادی و ناراحتی و سر زندگی و کسالت و همه حالات او را درک کنید .

2- زن با صحبت کردن آرام میشود.همین که شروع به تعریف کردن میکند انگار که مسایلش به بهترین صورت حل میشود.هرگز او را از تعریف کردن و صحبت کردن باز ندارید.

3- گوش کنید. فراوان و فراوان به حرفهایش گوش کنید. وانمود نکنید که دارید به حرف هایش گوش میکنید بلکه واقعا به حرفهای او دقت کنید.گوش کردن به صحبتهای زن بذر صمیمیت را در دل شکننده او میکارد.هنگامیکه صحبت میکند صمیمانه و با مهر و محبت نگاهش کنید و به حرفهایش دقت کنید.

4- راه حل ندهید.سریع پیشنهاد و راه حل ندهید.زن نمیگوید که شما مشکل را حل کنید.او میگوید چون فقط میخواهد که گفته شود.و نه اینکه به سرعت مسئله حل شود.اگر میگوید سرم درد میکند نگویید برو دکتر.بگذارید به صحبتش ادامه دهد.

5- زن به توجه شما نیاز دارد .به او توجه کنید.به نیازهایش . به لباسهایش. به صورتش. به آرایش جدیدش.به ....به فعالیتهای روزانه اش و به صبوری و اخلاق نیکویش. به تبسم و اخم او به همه چیز ...

6- به مهمانی که میروید بین مردم غرق نشوید و هر از گاهی به دنبال او نیز بگردید . هم توجه کنید و هم به او فضا بدهید.او کفشی جدید خریده و از شما نظر میخواهد شما به او میگویید کفش خوبی است . او میداند که کفش خوبی خریده او میخواهد بشنود که " فوق العاده است"

7- زن مرد را مقتدر دوست دارد .مرد نباید ابراز ضعف نماید حتی اگر ضعیف باشد.دست کم نشان دهید که مقتدر هستید.با شخصیت و محترم باشید.ورزش کنید و خرابی های خانه را به سرعت اصلاح کنید.مسوولیت پذیر باشید.

8- زن دوست دارد که به او احترام بگذارید.به او احترام بگذارید.تنها خدا میداند که احترام گذاشتن به او چقدر برایش لذتبخش است. مرد و زن در جلوی در ایستاده است . زن واقعا" لذت میبرد اگر شما به او بگویید اول شما بفرمایید. آری به همین سادگی . هرگز زن را در برابر دیگران سرزنش نکنید حتی اگر اشتباه مسلمی مرتکب شده باشد.

9- زن به اعتبار نیاز دارد.زن را یکی از معتبرترین فرد خانواده معرفی کنید.البته بدون لطمه زدن به شخصیت خودتان.

10- به همسرتان قوت قلب بدهید.به او اطمینان دهید که دوستش دارید.به زبان بیاورید و بگویید دوستت دارم . عزیزم دوستت دارم. اری همین جمله را به زبان بیاورید . نگویید این کلمه لوس است.به او بگویید خانه بدون او روح ندارد. این جملات به زن قوت قلب میدهد که او در کانون عشق و محبت همسرش واقع شده است

+ نوشته شده در  Wed 8 Mar 2006ساعت 11:20  توسط ملودی |  نظر بدهید
 

اگر میخواهید که همسرتان همواره زنی با طراوت و سرزنده و مادری سنجیده و مهربان برای فرزندتان باشد تصور نکنید که مجبورید بهای سنگینی برای حصول به این نتیجه بپردازید.فقط کافیست دقایقی را دقیقا" به حرفهای او گوش دهید.

1- وقتی احساس میکنید همسرتان ناراحت است منتظر حرف زدن او نمانید.اگر شما آغاز گر صحبت باشید 50 درصد ناراحتی اش را از بین برده اید.نگذارید سکوت طرفین فضای سنگینی بر خانه حاکم کند

2- وقتی به او اجازه صحبت میدهید بدانید ناراحت شدن از اینکه او چرا ناراحت است کمکی به حل مسئله نمیکند.

3- از قطع کردن صحبت او جلوگیری نکنید

4- وقتی نمیدانید چه بگویید حرفی نزنید.اگر نمیتوانید حرف مثبتی بزنید و اگر به هر دلیلی نمیتوانید جانب احتیاط را نگه دارید بهتر است ساکت بمانید

5- اگر همسرتان قصد صحبت نداشت با طرح سوال او را به صحبت وادار نمایید.

6- احساسات او را اصلاح نکنید . و در مقام داوری بر نیایید

7- تا حد امکان ارامش خود را حفظ کنید .واکنش نشان ندهید. چرا که اگر برای لحظه ای کنترل خود را از دست بدهید قطعا" شما بازنده خواهید بود و البته پشیمان


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 110710


Powered by atmelooditv.com

عناوین آخرین یادداشت ها
 
 
کاربران حاضر در سایت : نفر
Search This Site

any words
exact phrase
Powered by Apollofind.com
این صفحه را صفحه ی خانگی خود کنید

منو لینک کن لینک خود را اضافه کنید


attv.blogfa.com